Wymarzony tort weselny. Jak wybrać i na co zwracać uwagę

Wymarzony tort weselny. Jak wybrać i na co zwracać uwagę

2022-09-20 0 przez admin

Jak we wszystkim, również w kwestii tortów weselnych istnieją pewne mody. Obecnie najpopularniejsze są chyba tak zwane naked cake. Tego typu torty są najczęściej 2 lub 3 piętrowe, ich cechą charakterystyczną jest to, że są jedynie delikatnie posmarowane kremem po bokach i z wierzchu, tak że doskonale widać spod niego strukturę ciasta. Chyba żadne inne ciasta i desery nie wzbudzają tak wiele emocji, jak właśnie torty weselne.

Wymarzony tort weselny

Cała dekoracja tortu natomiast jest ułożona na samej górze górnego ciasta. Zwykle znajdują się tam świeże owoce albo kwiaty, na przykład róże. Często torty bywają również przystrojone ciasteczkami takim jak makaroniki, albo figurkami z masy cukrowej. Takie torty idealnie wpisują się w przyjęcia weselne urządzone w stylu boho. To jeden z najgorętszych trendów już od kilku lat.

wymarzony tort weselny

 

Tort czyli arcydzieło sztuki cukierniczej

Ostatni trend wśród tortów to tort całkowicie pokryty masą cukrową, z której można wyczarować praktycznie każdą ozdobę. Takie torty wyglądają wyjątkowo pięknie, jednak wiele osób niespecjalnie lubi smak masy cukrowej, która szczelnie pokrywa ciasto. Warto zatem wybrać złoty środek i zdecydować się na taki wymarzony tort weselny, który będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale również dobrze smakował po ukrojeniu.

Torty babeczkowe

Przygotowania do wesela to proces wieloetapowy. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, aby w kulminacyjnym momencie, czyli właśnie dniu ślubu oraz wesela, dzień był spełnieniem marzeń pani i pana młodego. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest wybór wyśmienitego i pięknego tortu. Tort weselny to po prostu kropka nad i całej imprezy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zamówienie tak zwanego tortu babeczkowego. Cały tort zbudowany jest wtedy z pojedynczych babeczek czyli tak lubianych ciastek typu cupcake. Każda babeczka jest pięknie przystrojona.kremem i owocami, wszystkie zaś ułożone są na specjalnych paterach, dzięki czemu tworzą naprawdę okazały babeczkowy wymarzony tort weselny. Państwo młodzi najczęściej zamawiają dodatkowo niewielki tort, który mogą wspólnie pokroić, aby tradycji stało się zadość. To rozwiązanie idealne dla wesel urządzonych w stylu glamour. Warto rozważyć taką opcję, jeżeli chciałoby się zaskoczyć gości czymś nietuzinkowym.

Torty weselne – smaczne i piękne

Kiedy myśli się o tortach weselnych, to z pewnością w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, jak taki tort powinien wyglądać. Nigdy nie można jednak zapominać o tym, że poza wyglądem, liczy się też smak. Nawet najbardziej okazały, wymarzony tort weselny zrobi tylko chwilowe wrażenie na gościach. Aby zatem nie popełnić błędu i wybrać naprawdę pyszny tort, warto udać się na degustację przynajmniej do kilku renomowanych cukierni czy pracowni tortów. Coraz więcej miejsc organizuje tego typu możliwość, oczywiście za drobną opłatą. W przypadku organizowania jednak tak drogiej imprezy jaką jest wesele, warto wydać tą kwotę, aby mieć pewność jaki tort finalnie się otrzyma.